Zastosowanie taśm do znakowania powierzchni

Taśmy do znakowania powierzchni to najczęściej taśmy znakujące winylowe. Nie korodują, odporne są na czynniki chemiczne, charakteryzuje je wysoka przyczepność do podłoża. Taśmy nie niszczą się, gdy się po nich chodzi, jeździ wózkiem widłowym czy innym pojazdem. Bezpośrednio po naklejeniu ich na powierzchnię użytkową można po nich stąpać i jeździć.

Taśmy do znakowania powierzchni stanowią świetną alternatywę dla linii namalowanych farbą. Dzięki ich zastosowaniu można wyznaczyć szlaki, drogi, parkingi dla samochodów, maszyn i urządzeń w zakładzie przemysłowym, przestrzenie posiadające ograniczoną szerokość albo wysokość.

Taśmy oznaczeniowe są wodoodporne, jak i wytrzymałe na działanie środków chemicznych i czystości, oleje i ścieranie. Taśmy stanowią doskonały sposób na znakowanie kolorami powierzchni w halach produkcyjnych, na parkingach, szczególnie podziemnych i w magazynach (można z nich wykonać np. etykiety samoprzylepne).

Taśmy do znakowania powierzchni mogą pełnić również funkcję ostrzegawczą, gdy oznaczymy nimi miejsca, w których znajduje się sprzęt przeciwpożarowy, droga ewakuacyjna, miejsce pierwszej pomocy, stanowisko pracy przy maszynie w zakładzie przemysłowym. Możliwe są również do wykorzystania jako taśmy znakujące do paczek i przesyłek, ogrodzenia i wielu innych miejsc, które wymagają oznaczenia przestrzeni w celu lepszej orientacji.

Taśmy do znakowania powierzchni dostępne są w różnych kolorach: czerwony, biało-czerwony, czarny, czerwony, zielony, żółty, żółto-czarny, biały, niebieski, brązowy, kremowy, szary i innych. Występują w wersji gładkiej albo mat, zwykłe albo wzmocnione. Ponadto są one antypoślizgowe, odblaskowe i fluorescencyjne.

Może Ci się również spodoba